2023 Yarıyıl Özür Grubu atamaları takvimi ne zaman açıklanacak?

2023 Yarıyıl Özür Grubu atamaları takvimi ne zaman açıklanacak?Mazerete bağlı atamalar kapsamında olan özür grubu atamaları için takvim bekleniyor.

2023 Yarıyıl Özür Grubu atamaları takvimi ne zaman açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı’nda kadrolu olarak görev yapan öğretmenmazerete bağlı olarak yer değiştirme şansına sahiptir. Bakanlık bu kapsamda şartları belirten bir kılavuz yayınlar. Öğretmenler de bu şartlara uymaları durumunda atama isteyebilirler. Bugünlerde öğretmenler yarıyıl tatilinde yapılacak olan özür durumu atamaları için açıklanacak takvimi dört gözle bekliyorlar. Özür grubuna dahil olanöğretmenler özür grubu atamaları için yayınlanacak olan takvimi araştırmaya başladı.

Mazerete bağlı yer değiştirme kapsamında engellilik durumuna bağlı yer değiştirmeler de yapılabilir fakat bunun da belli şartları vardır. Engellilik durumuna bağlı yer değiştirebilmek için bu şartları sağlamak gerekir. Bunun haricinde sağlık durumuna bağlı olarak yapılabilecek olan yer değiştirme işlemleri gerçekleştirilebilir. Görev yapan öğretmenin, eşinin, çocuklarının veya bakmakla yükümlü olduğu ebeveynlerinden herhangi birinin bulunduğu ilde hastalığının tedavisinin mümkün olmaması durumunda yer değişikliği talep edilebilir. Peki, özür grubu atamaları için takvim ne zaman gelecek?

Özür grubu atama takvimi her yıl yarıyıl tatilinden 10 gün kala Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2023, 01:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER