Abdurrahman Dilipak’tan Erdoğan’ı kızdıracak “One minute” sözleri

Gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak bugünkü yazısında dikkat çeken ifadeler kullandı. Dilipak, "Buyurun! “One minute”den geldiğimiz yer belli. “Dünya 5’den büyüktür”den, geldiğimiz yer de belli." dedi.

Abdurrahman Dilipak’tan Erdoğan’ı kızdıracak “One minute” sözleri

Gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak bugün HaberVakti sitesinde kaleme aldığı yazısında , “Sorun, kriz, açlık, kıtlık derseniz de burada, zenginlik derseniz de. Buyurun! “One minute”den geldiğimiz yer belli. “Dünya 5’den büyüktür”den, geldiğimiz yer de belli. 5’li çetenin Truva atlarına kendi ülkemizde imtiyazlı statüde temsil ve eylem imkânı tanıyoruz. Öyle ya “ İstanbul BM’nin  bölgesel merkezi” oluyor. NATO’nun da tarassut kulesi, sıçrama tahtası, “ucuz asker deposu”, Güney cephesi değil miyiz! Varlığım AB varlığına armağan olsun! (Yoksa NATO’mu diyecektim).” dedi.

Eleştirel ifadeler kullanana Abdurrahman Dilipak, yazısına şöyle devam etti:

““Batıkaya kalkan tren”de “işçi vagonu”ndan kendimize bir yer bulduk gidiyoruz işte! Sahi, kurucusu olduğumuz IMF neden burada değil.!? Lahey Adalet divanı da gelsin, bizde Adalet çok iyi ya, ya da belki bu vesile ile daha iyi olur. Güvenlik Konseyi de gelsin, 5’li çete için en yakın ortak nokta burası Pekin İstanbul 8.000 km, Pekin Newyork 11.000 km. Londra Newyork 5500, Londra İstanbul  3000 km, Moskova İstanbul 2300, Moskova Newyork 7500 km. Paris Newyork 8000 km, İstanbul Paris 2700 km.. Sorunlu bölge burada. Diğer üye ülkelere ulaşım daha da kolay. Peki, Konsey niçin orada toplanıyor? Ya diğer daimi üye ülkelerde de toplanmalı ya da Türkiye gibi bir merkezde. Hani böyle olsun değil, işin mantığı önemli. Bu işlerde adaleti bırakın mantık da yok. Ahlak desen zaten onun esamesi okunmuyor. Bunlar Tanrı kral ya, İlahlık ve Rablik taslıyorlar ya, Kuzey Atlantik asamblesi olacaklar ya da tepede bir yerde durmaları gerekiyor. “İnsan Tanrı olacak” ya Great Reset projesinde, bunlar bu günleri beklemeden zaten 1. Dünya savaşı sonrası ilan etmişlerdi İlahlık ve Rabliklerini!

Ankara’dakilere, bizim akademistlere, iş adamlarına TransHumanizmi, NeuraLink’i nasıl anlatacağız. Birilerine daha “Toplumsal cinsiyet”i, “Birey”i, “Gender’i anlatamadık. Onlar kadına pozitif ayırımcılık ya da kadına şiddet ve kadınların kariyet ve istihdamı na odaklanmışlar, “biyolojik insanın sonu”ndan söz ediyorsunuz anlamıyorlar. Birileri “Biyolojik cinsiyet”i sona erdirmekten söz ediyor, toplumsal cinsiyet kimliği eğilim, deneyim sonucu tercihle belirlenecekmiş, hatta bu akışkan ve değişken de olabilecekmiş. Bu onların sorunu değil gibi sanki.  “Nesnelerarası iletişim”de, insanın “nesne” olduğunu anlatamadık. Humanoid’i, Siborg’u, Avatar’ı, Klonoid’i, Kimerik canlıları anlatamadık. İnsanın Tanrı olmasının ne anlama geldiğini, Biyolojik insan türünün sonun nasıl getirileceğini, MetaVerse’nin nasıl bir şey olduğunu anlatamadık. Anlamak istemeyenden daha anlayışsız, görmek işitemeyenden daha kör, duymak istemeyenden daha sağır kim olabilir. Oysa gezleri, kulakları ve kalpleri var bunların! Fıtratı bozan Şeytani bir oyun olan Geni ile oynanmış gıdalardan hiç rahatsız olmuyorlar sanki. Biyolojik savaş, Bio Hackerler, Siber savaş, siber diktatörlük, siber terör, siber uyuşturucu birileri için fazla bir anlam ifade etmiyor. İklime dayalı sorunlar konusunda toplumun duyarlılığı artırılıyor, ama din ve ahlak, uyuşturucu, kumar, fuhşiyat konusunda aynı duyarlılık yok. Mesela, İnsan 2.0 diyorsunuz tebessüm ediyor. Ya da Endüstri 4.0 diyorsunuz, robotlar işlerini ellerinden alacak, para, mülkiyet olmayacak, kendilerine de ihtiyaç kalmayacak mutlu olacaklarını düşünüyor ve tebessüm ediyorlar.

Neyse, asıl konuya dönelim: BM, Cenevre'deki kritik küresel operasyon birimlerini İstanbul'a taşıma kararı aldı ya, sütten ağzımız yandığı için yoğurdu üflemeden nasıl yiyelim.  Yiyelim mi, yemeyelim mi? Ya da zaten bizimkiler atmış imzayı, bakalım bu işin sonu nereye varacak. Selam ve dua ile..”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER