Öğrenciler için Devamsızlık Affı Geliyor Mu? 12.Sınıf Öğrencileri için Devam Zorunluluğu Kalktı mı?

Öğrenciler için Devamsızlık Affı Geliyor Mu? 12.Sınıf Öğrencileri için Devam Zorunluluğu Kalktı mı?Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer 12.sınıf öğrencileri için açıklamalarda bulundu. Açıklamalar sosyal medyada yayıldı ve öğrenciler devamsızlık affının gelip gelmeyeceğini araştırmaya başladılar. Öğrenciler içim devamsızlık affı olacak mı? 12.sınıf öğrencilerin devam zorunluluğu kalktı mı? İşte detaylar…

Öğrenciler için Devamsızlık Affı Geliyor Mu? 12.Sınıf Öğrencileri için Devam Zorunluluğu Kalktı mı?

Liselerde devamsızlık hakları 2 gruba ayrılmaktadır. Öğrenciler için özürlü devamsızlık hakkı 10 gün, özürsüz devamsızlık hakkı ise 20 gündür. Milli Eğitim Bakanlığı yönetmeliğine göre bu devamsızlık hakları toplamda 30 günü geçemez. YKS’ye hazırlanan öğrenciler ise daha fazla devamsızlık hakkı beklemektedir. Sınava yakın çalışmalarına yoğunluk vermek isteyen öğrenciler daha fazla devamsızlık hakkı talep ediyorlardı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer bu konuyla ilgili olarak “12. sınıf öğrencilerini devamsızlıktan sınıfta bırakmayacağız. 12. sınıf öğrencileri devamsızlığı kafalarından çıkarsınlar. YKSye girecek öğrencilere de başarılar diliyorum.” açıklamasında bulunmuştu.

Devamsızlık affı için birçok öğrenci beklemede. Açıklama geldiğinde sitemizden ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2022, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER