Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan memur ve emekli maaşlarına zam ile ilgili açıklama geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan memur ve emekli maaşlarına zam ile ilgili açıklama geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan memur ve emekli maaşlarına zam ile ilgili açıklama geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan memur ve emekli maaşlarına zam ile ilgili açıklama geldi

Partisinin TBMM'deki grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Yeni yılla beraber işçi, emekli ve memur maaşlarına yapılacak düzenleme ilgili de açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son yirmi yılda eğitimde gerçekleştirdikleri çalışmalara çok kısa değindi ve önümüzdeki yıl eğitimim her seviyesinde kaliteyi daha da arttıracaklarını belirtiken, işçi, memur ve emekli maaşlarına yapılacak artışlarla enflasyona ezdirmeyeceklerini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmalarından satırbaşları:''Geçtiğimiz cuma günü TBMM'de kabul edilen bütçenin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.

Her vakit olduğu gibi bütçeyi de milletin bütçesi olarak hazırladık öyle de uygulayacağız. Ülkemizin önündeki tehditleri değerlendiren bir muhalefet göremiyoruz.

Eğitimde anaokulundan liseye her seviyede 351 bin yeni derslik yaptık, 750 bin yeni öğretmen atadık. Önümüzdeki dönemde her seviyede eğitimin kalitesini daha da artıracağız.

Adalette, hakim ve savcı sayısının arttırılmasında pek çok adım attık. Önümüzdeki dönemde milletimizin hukuk sistemine olan güvenini daha da artıracağız.

Güvenlikte ordumuzu, emniyetimizi, jandarmamızı, istihbaratımızı insan gücünden teknolojiye kadar her alanda güçlendirerek ülkemizi terör örgütlerinden ve suç çetelerinden arındırdık. Önümüzdeki dönemde bölgesel ve küresel tehditlere karşı daha etkin şekilde korunacağız.

Cari fazla yoluyla büyüme noktasındaki hedeflerimize ulaştık, ulaşıyoruz. Ekonomi programımızdaki tercihlerimiz sebebiyle bizi eleştirenlerin kimileri yumuşamaya hakkımızı teslim etmeye başladı.

MEMUR VE EMEKLİ MAAŞLARIYLA ALAKALI AÇIKLAMA

Enflasyonun adeta tepetaklak olacağına şahit olacağız. İşçi, memur ve emekli maaşlarına yapılacak artışların fırsatçılar yüzünden kısa sürede eriyip gitmesine izin veremeyiz.''

YORUM EKLE
YORUMLAR
Öğretmen
Öğretmen - 1 yıl Önce

İzmir Bornova Mevlana Mahallesinde neden 20 bine yakın Suriyeli varken bu mahalleye Pictes den okul yapmak yerine hiç Suriyeli olmayan yere okul yapılıp öğrenci aranır. Bu durumu anlamakta çok zorlanıyorum. Mahallede İmam Hatipler hariç diğer 4 okul ikili eğitime sıkışık devam etmeye uğraşıyor. Yetkililer gelsin çocukların durumunu bi görsün. İlçe bazına bakıp da okul sayısı yeterli demesinler. Mahalle bazına bakılsın. Durum çok kötü...

SIRADAKİ HABER