Türkiye Barolar Birliği başkanı Erinç Sağkan'dan KHK'lılara net destek

FOX sabah haberlerine konuk olan Türkiye Barolar Birliği’nin (TBB) yeni başkanı Erinç Sağkan İsmail Küçükkaya’nın “KHK’lılar haklı mı?” sorusuna cevap verdi.

Türkiye Barolar Birliği başkanı Erinç Sağkan'dan KHK'lılara net destek

FOX sabah haberlerine konuk olan Türkiye Barolar Birliği’nin (TBB) yeni başkanı Erinç Sağkan İsmail Küçükkaya’nın “KHK’lılar haklı mı?” sorusuna şu cevabı verdi:

Kesinlikle haklılar, devletinize güvenmek istiyorsunuz ve kamuda memursunuz, özel sektörü tercih etmemişsiniz. İş güvencenizin olduğunu düşünüyorsunuz, il il geziyorsunuz gerektiğinde. Başka şeylerden fedakarlık etmişsiniz. Ve bir gün bakıyorsunuz Resmi Gazete’de sayıdan ibaretsiniz, göreviniz sona erdirilmiş. Koşuyorsunuz yargıya hakkınızda soruşturma yok. Yargılayın beni aklanayım diyorsunuz hayır diyorlar. Soruşturma olmayanlar, haklarında takipsizlik olanlar var. Berat edenler var. OHAL Komisyonu hiçbirini iade etmiyor. Böyle bir durumda nasıl bir hukuk devletinden bahsedeceğiz? Savcılık makamlarınız bu kişilerin terör örgütleriyle bir ilgisinin olmadığını ortaya koymuş ama keyfi bir uygulamayla insanları işlerine iade etmiyorsunuz ve açlığa mahkum ediyorsunuz.

Bekir Bey

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER