Lisedeki 'MİT yalanı'yla istismarda bir öğrenci daha şikayetçi oldu: Acaba daha kaç öğrenci var?

Konya'da 17 yaşındaki lise öğrencisinin, okul müdürü Harun Avcu tarafından 'Seni Milli İstihbarat Teşkilatı'na memur olarak alacağız' yalanıyla kandırılıp tanıştırıldığı elektrik ustası Ahmet Mandal'ın günlerce cinsel istismarına maruz kaldığı olayın ardından bir kız öğrenci daha şikayetçi oldu. Aynı okulda eğitim alan çocuk, ifadesinde, "Ahmet Mandal, 'Seni MİT'e alacağız' diyerek benimle yakınlık kurdu. 'Seni seviyorum' diyerek sarılıp öptü" sözleriyle maruz kaldığı tacizi anlattı.

Lisedeki 'MİT yalanı'yla istismarda bir öğrenci daha şikayetçi oldu: Acaba daha kaç öğrenci var?

Konya'da bir lisenin müdürü olan Harun Avcu, kasım ayı başında, son sınıfta eğitim gören G.A. adlı 17 yaşındaki kız öğrenciyi, derslerinde başarılı olduğu için "Seni Milli İstihbarat Teşkilatı'na memur olarak alacağız" diye kandırıp, evli ve 3 çocuk babası Ahmet Mandal (35) ile tanıştırdı. Mandal, başka bir okulun müdürü A.S.K'nın odasında G.A ile dini nikah kıyıp, çocuğa günlerce cinsel istismarda bulundu. G.A.'nın durumu anlattığı ailesinin şikayetiyle kendisini 'MİT mensubu' olarak tanıtan elektrik ustası Ahmet Mandal, gözaltına alınıp 25 Kasım'da 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan tutuklandı.

ODASINDA DİNİ NİKAH KIYDIRAN OKUL MÜDÜRÜ SERBEST

G.A.'nın ailesinin avukatı Mehmet Onur Güleç'in, okul müdürleri Harun Avcu ve A.S.K. ile diğer şüphelilerin tutuklanması yönünde başsavcılığa yaptığı talep kabul edildi. G.A.'nın kendi okul müdürü Harun Avcu, odasında G.A. ve Mandal'ın dini nikahının kıyıldığı okulun kadın müdürü A.S.K., eşi M.K. ile Mandal'ın koruması olarak tanıttığı A.A., polis tarafından yeniden gözaltına alındı. Şüphelilerden Harun Avcu, 15 Aralık'ta sevk edildiği mahkemece tutuklandı. Kadın müdür A.S.K., eşi M.K. ve A.A. ise adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

'MİT YALANIYLA BENİ DE KANDIRIP TACİZ ETTİ'

Olayın ardından başsavcılığın başlattığı soruşturma kapsamında birçok kişinin ifadesine başvuruldu. Aynı okulda eğitim alan K.K. adlı kız öğrenci de Mandal tarafından tacize uğradığı iddiasıyla şikayette bulundu. G.A.'nın arkadaşı olan K.K.'nin ifadesinde, "Ahmet Mandal, 'Seni MİT'e alacağız' diyerek benimle yakınlık kurdu. 'Seni seviyorum' diyerek sarılıp öptü" dediği öğrenildi.

Öte yandan olayın duyulmasıyla Milli Eğitim Bakanlığı soruşturma başlattı. İki müfettişin görevlendirildiği soruşturmada iki okul müdürü de açığa alındı. H

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER