Uzman Öğretmenlik Kitabında TÜGVA - TÜRGEV ve İLİM YAYMA CEMİYETİ Detayı

MEB, Uzman Öğretmenlik Yetiştirme Kitabı Çalışma Kitabına TÜGVA - TÜRGEV ve İLİM YAYMA CEMİYETİ bilgilerini sonradan mı ekledi?

Uzman Öğretmenlik Kitabında TÜGVA - TÜRGEV ve İLİM YAYMA CEMİYETİ Detayı

Akşam saatlerinde memurlar.net forum sayfasında uzman öğretmenlik yetiştirme çalışma kitabı ile ilgili paylaşılan bilgiler dikkat çekti.

İddialara göre; Uzman Öğretmenlik Yetiştirme Kitabı Çalışma Kitabı"nda sayfa 295'te dernekler ve vakıflar bölümünde TÜGVA-TÜRGEV ve İLİM YAYMA CEMİYETİ yoktu. Şimdi cdn,eba,gov,tr/oba uzantılı siteden online indirilen dijital pdf kitabın 295. sayfasında bu dernekler görünüyor."//cdn.eba.gov.tr/oba/UZMAN_OGRETMENLIK_YETISTIRME_PROGRAMI__CALISMA__KITABI.pdf

Merak edilen şey bu dernekler kitaba sonradan mı eklendi yoksa daha önce var mıydı kitapta?

Var ise önceden çıktısı alınan kitapta niye yok?

Sonradan eklendiyse sınavda sorumlu olacak mıyız bu derneklerden?

MEB tarafından online olarak yayınlanan kitap içeriğinde başka değişiklikler yapıldı mı?

Kitap içeriğinde değişiklik yapılmışsa bu değişiklikler konusunda sınava girecekler öğretmenlerin bilgilendirilmesi gerekmiyor muydu?

....

Yazı tipi de değişmiş sayfa 295'te yer alan bölümde.

BİRİLERİ BAKAN MAHMUT ÖZER'İ YIPRATMAK MI İSTİYOR?

Bilindiği gibi Öğretmenlik Meslek Kanunu konusunda Bakan Mahmut Özer başından önemli mesai harcamaktaydı. Kanunda yer alan sınav konusu en çok eleştirilen madde olmuştu.

Yarın yapılacak Uzman Öğretmenlik sınavında bu sayfadan ve yeni eklenen bölümlerden bir soru çıkarsa, bu demek oluyor ki bakanlıkta birileri, başından beri bu konuda çok titiz davranan Bakan Mahmut Özer'i yıpratmak istiyor. 

Hem de TÜGVA-TÜRGEV ve İLİM YAYMA CEMİYETİ gibi STK'lar üzerinden bunu yapmak istiyor.

BU STK'LAR UNUTULDU MU?

Yarın yapılacak sınavda bu bölümden bir soru gelmemesi durumunda olayın yönü değişiyor. O zaman denilebilir ki: MEB tarafından yayınlanan kitapta bu STK'ların Paydaş Olarak Sivil Toplum Kuruluşları içerisinde sayılmaması sahada tepki çekti, bakanlık bu tepkiyi bertaraf etmek için böyle küçük bir güncelleme yaptı.

ÖNCEKİ DOSYADA 295. SAYFA:Uzman Öğretmenlik Kitabında TÜGVA - TÜRGEV ve İLİM YAYMA CEMİYETİ Detayı

ŞU ANDA AKTİF OLAN KİTAPTAKİ 295. SAYFA:Uzman Öğretmenlik Kitabında TÜGVA - TÜRGEV ve İLİM YAYMA CEMİYETİ Detayı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER