Öğrenciler 6 liralık yemek için uzun kuyruklarda saatlerce bekliyor

Türkiye'de her kesimi etkileyen hayat pahalılığından öğrenciler de nasibini alıyor. Akdeniz Üniversitesi Merkez Yemekhanesinde karnını doyurmak isteyen öğrenciler 6 liralık yemek için saatlerce uzun kuyruklar oluşturuyor. Kendilerine sıra gelmeyen bazı öğrenciler ise derslerine aç bir halde dönmek zorunda kalıyor. 

Öğrenciler 6 liralık yemek için uzun kuyruklarda saatlerce bekliyor

Barınma, ulaşım ve birçok konuda sorun yaşayan Akdeniz Üniversitesi öğrencileri, 6 liralık yemek alabilmek için uzun kuyruklarda saatlerce bekliyor.  Öğrenciler, okulun merkez yemekhanesinde oluşan uzun kuyruklar nedeniyle yemek sırasının çok geç geldiğini, sıra gelse bile çoğu zaman yemeklerin bittiğini ve yemek alamadıkları için yemekhane dışındaki yerlerden yemek yemek zorunda kaldıklarını ancak bütçelerinin buna yetmediğini anlattı.

‘YEMEKHAHENİN ÜÇ KAPISINDA DA UZUN KUYRUKLAR OLUŞUYOR’

Her yıl yemekhane sisteminin daha da kötüye gittiğini belirten bir öğrenci, “Sene başında ilk geldiğimizde, merkezi yemekhanenin 3 kapısında bu yemek kuyrukları oluşuyor, sıraya girdiğimizde yemek alma süresi hiç değilse yarım saati buluyordu. Geçen hafta salı günü gittim, yemek sırasına girdik. Geldiğimde derse yetişemedim, haliyle derse girmedim. Etli yemek haftada bir çıkıyor. Yemekler tatsız. Yemeklerin verildiği yer temiz ve hijyenik değil” dedi.

‘SAĞLIKLI VE YETERLİ PORSİYON YEMEK TALEP EDİYORLAR’

Bir sandviçin 50, tavuk dönerin 40 lira olduğu Antalya'da, öğrenciler yemekhane dışındaki yerlerde yemek yeme ihtimallerinin olmadığını dile getiriyor. Yemekhane kapasitesinin yetersizliğinden kaynaklı aksaklığa da tepki gösteren öğrenciler, yemekhanede verilen yemek porsiyonlarının artmasını, sağlıklı, temiz ve lezzetli yemeklerin çıkmasını talep ediyor.

Yemekhanede uzun kuyruklar oluşmaması için yemekhanede çalışan personel sayısının artırılması gerektiğini belirten öğrenciler, beslenme sorununun giderilmesi için yetkililerden çözüm bekliyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2022, 13:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER