Öğretmenlere lisansüstü eğitimde yeni müjde

Öğretmenlerin lisansüstü gelişimlerini desteklemek amacıyla Milli Eğitim müdürlükleri ve üniversiteler arasında protokol anlaşmalarına son hız devam ediliyor.

Öğretmenlere lisansüstü eğitimde yeni müjde

Milli Eğitim Müdürlüklerince isansüstü eğitimini desteklemek ve geliştirmek amacıyla üniversitelerle görüşmeler son hız devam ederken İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden gelen son habere göre İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa arasında 'Öğretmenlerin Mesleki Gelişimine Yönelik İş birliği Protokolü' anlaşmasına imzalar atıldı. Protokole imza atan Mili Eğitim Müdürü Yazıcı, lisansüstü eğitimde imzalanan protokollerle  eğitim sisteminin kalite odaklı büyümesine de vesile olduklarının mutluluğunu belirtti.

 İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın ise imzalanan protokolün öneminde değinerek,  "YÖK kanununa temmuz ayında eklenen maddeyle doktora eğitimini tamamlamış öğretmenler, artık üniversitelerimizde ders verebilecek ve tez danışmanı olabilecek. Bu yeni bir gelişme” açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php70) in Unknown on line 0