Başarırız öğretmenler tespit edilip haklarında işlem yapılabilir!

Başarırız öğretmenler tespit edilip haklarında işlem yapılabilir!

Başarırız öğretmenler tespit edilip haklarında işlem yapılabilir!

Kay TV ve Erciyes TV Ortak yayınında sabah kuşağında yayına giren ‘Kayseri’de Gün Başlıyor’ programına zoom bağlantısı ile konuk olan İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik; karnedeki düşük notun sadece öğrencinin değil öğretmen ve velinin de sorumluluğu olduğunun altını çizip, başarısız öğretmenlerin tespit edilerek haklarında işlem yapılabileceğini kaydetti.

 

‘Kayseri’de Gün Başlıyor’ programına zoom bağlantısı ile katılan İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik, Başarısız öğretmenler tespit edildiği zaman bir işlem yapılabiliyor mu? sorusuna cevap verdi. Ayhan Teltik başarısız öğretmenlerin sistemde kalmasının mümkün olmadığını belirterek şu bilgileri paylaştı “Münferit olaylar vardır ama veliler müfettişlerimiz kadar bu işi denetliyorlar.

Okul müdürlerimizin öğretmenleri denetleme gibi bir görevleri var. Bir başarısızlıkları varsa biz öğretmenlerimizi önce uyarırız daha sonra kademe değiştiririz daha sonrasında ise öğretmenlik yapamayacağı ile ilgili işlem yapıp memuriyete dönderme gibi durumları var.

Karnedeki düşük not sadece öğrencinin değil, öğretmen ve velinin karnesidir. Bir öğretmenden herkes başarısız olamaz mutlaka buradan başarılı öğrenciler çıkması lazım.

Öğrencilerin tamamı başarısızsa tamamı bu konuyu anlamıyorsa burada öğretmende de bir eksiklik aramamız lazım.

Üniversitede bilirsiniz bir dersten herkes geçerken bir dersten herkes kalıyor. Yani herkes kalıyorsa bunu öğreten kişide de sıkıntı olması lazım, bir eksikliği vardır diye düşünüyorum “

 


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Öğretmen
Öğretmen - 1 yıl Önce

Aynı sistemin yöneticilerde de uygulanmasını bekleriz.

Nnad
Nnad - 1 yıl Önce

başarırız ne yaa....size de öğretmen lazim. O öğretmenler mezun etmis belli sizi..

SIRADAKİ HABER