MEB’den “Mühendisler de atanamıyor ama ağlamıyor” açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den ataması yapılmayan öğretmene, “Mühendisler de atanamıyor ama böyle ağlamıyorlar” demesine tepkiler sürerken, bakanlıktan açıklama yapıldı.

MEB’den “Mühendisler de atanamıyor ama ağlamıyor” açıklaması

KPSS mağduru öğretmenler, Twitter’da #MahmutÖzerİstifa etiketiyle kampanya başlatmış, Bakan Mahmut Özer ile görüşen bir öğretmenler SÖZCÜ’ye konuşmuştu. Görüşmede yer alan öğretmenin aktardığına göre Bakan Özer, “Düşük puanlılar atandıysa istifa ederim. Mühendisler de atanamıyor ama böyle ağlamıyor” demişti.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan konuyla ilgili açıklama geldi. Açıklamada görüşme doğrulanırken özel bir sohbet olduğu, konuşulanların çarpıtıldığı savunuldu.

ÖZEL BİR SOHBET BAĞLAMINDAN KOPARILDI

Bakanlığın yaptığı açıklama şöyle:

“Dün Sayın Bakanımız ile iki öğretmen adayı arasında gerçekleşen özel bir sohbet içeriğinin, bağlamından koparılarak sosyal medya mecralarında çarpıtıldığı görülmektedir.

Sayın Bakanımız, söz konusu öğretmen adaylarının KPSS 2020'ye ilişkin görüş ve önerilerini dinlemiş, gerekli açıklamaları yapmış ve incitici mahiyette herhangi bir ifade kullanmamıştır.

Zaman zaman çeşitli mecralarda Bakanlığımız aleyhine kara propaganda faaliyeti yürütmeyi kendine görev edinen bir kesimin sosyal medyadaki söz konusu iddiaları, gerçeği yansıtmamaktadır.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER