3 yıl çalışan öğretmenler kadroya geçecek mi? 4-5-6 yıl sözleşmeli öğretmenlik yapanlara kadrolu olacak mı?

3 yıl çalışan öğretmenler kadroya geçecek mi? 4-5-6 yıl sözleşmeli öğretmenlik yapanlara kadrolu olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan sözleşmeli kamu personeline kadro müjdesi verdi. Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Erdoğan 'Sözleşmeliden kadroya geçiş 3 artı 1 yıllık bir süre sonunda gerçekleşecektir' sözleşmeli öğretmenler de kadroya 3 yılda mı yoksa 4 yılda mı geçileceğini merak edip araştırmaya başladı. Peki meslekte 4 yılını doldurmuş olan sözleşmeli öğretmenler kadroya geçecek mi yoksa 1 yıl aday memurluk süresini bekleyecek mi?

3 yıl çalışan öğretmenler kadroya geçecek mi? 4-5-6 yıl sözleşmeli öğretmenlik yapanlara kadrolu olacak mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Beştepe'de yapılan Kabine Toplantısı'nın ardından konuşan Erdoğan sözleşmeli memurlara kadro ile ilgili müjde verdi. Erdoğan sözleşmeli personellerin 3 yıl bu statüde çalışş olması gerektiğini belirtti. Erdoğan'ın açıklamasının ardından 3 yıl çalışan öğretmenler kadroya geçecek mi? 4-5-6 yıl sözleşmeli öğretmenlik yapanlara kadrolu olacak mı? soruları gündeme geldi.

3 yıl çalışan sözleşmeli öğretmenler kadroya geçecek mi?

MEB bünyesinde binlerce sözleşmeli öğretmen bulunuyor. Sözleşmeli öğretmenler kadroya geçecekleri günü sabırsızlıkla beklerken Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar geldi. Erdoğan açıklamasında sözleşmeli kamu personelinin hangi şartlarda kadroya alınacağını açıkladı. Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada " Mahalli idareler dahil olmak üzere sözleşmelilerin kadroya geçişinde 3 yıl bu statüde çalışmış olma şartı aranacaktır. Ayrıca 1 yıl da aday memurluk suresi olacaktır. Dolayısıyla sözleşmeliden kadroya geçiş 3 artı 1 yıllık bir süre sonunda gerçekleşecektir. Halihazırda 3 yılı dolmuş olan sözleşmeliler hemen aday memurluğa geçiş yapabilecektir. Henüz bu süreyi doldurmamış olanlar ise 3 yılın sonunda aynı hakkı elde edeceklerdir." dedi.

4-5-6 yıl sözleşmeli öğretmenlik yapanlara kadrolu olacak mı?

Cumhrubaşkanı Erdoğan açıklamasında "Daha önceki kadro düzenlemesinin dışında tutulan 227 bin kişi ise süreleri de dolmuş olacağı için doğrudan kadroya geçme hakkını kullanabilecektir. Yeni statüye göre kamudaki 520 bin sözleşmeli personelden 424 bini isteğe bağlı olarak kadroya geçebiliyor." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarına göre kamuda sözleşmeliden kadrouya geçiş öncesinde aday memurluk uygulanacak. 3 yıl sözleşmeli olanlar yıl da memur adayı olacak

Cumhrubaşkanı Erdoğan nakl hakkında da açıklamalarda bulundu. Erdoğan açıklamasında "Kadroya geçen personel, kurumlar arası nakil hakkına 4 yılın sonunda kavuşacak." dedi.

.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2022, 13:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER