Öğretmenler için ek ders kararı

MEB bünyesindeki eğitimciler, eğitime verilen arada ek ders ücretinden yararlandırılacak. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, ek ders ücretinden Diyanet'teki hocalar da yararlanacak.

Öğretmenler için ek ders kararı

MEB bünyesindeki eğitimciler, eğitime verilen arada ek ders ücretinden yararlandırılacak. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, ek ders ücretinden Diyanet'teki hocalar da yararlanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) eğitimcileri ve Diyanet İşleri Başkanlığındaki hocalardan resmi görevi bulunmayıp ek ders ücreti karşılığında çalışanlar, 6 Şubat'ta meydana gelen depremler nedeniyle eğitime ara verilen günlerde, üzerlerindeki görevleri yapmış sayılacak ve ek ders ücretinden yararlandırılacak.

"Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar" ile "Diyanet İşleri Başkanlığınca Düzenlenen Eğitim Faaliyetlerinde Uygulanacak Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar" başlıklı Cumhurbaşkanı Kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı.

 

Buna göre, MEB ve Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesindeki eğitimcilerden resmi görevi bulunmayıp ek ders ücreti karşılığında çalışanlar, 6 Şubat'ta meydana gelen depremler nedeniyle eğitim ve kurslara ara verilen günlerde, üzerlerinde bulunan ek ders görevlerini yapmış sayılarak ek ders ücretinden yararlandırılacak.

Karar, 6 Şubat 2023'ten itibaren geçerli olacak ve yayımı tarihinde yürürlüğe girecek.

Üniversiteler online (uzaktan) eğitime mi geçti? Üniversiteler ne zaman açılacak? Okullar ne zaman başlayacak?

 

Meclis çalışmalarına 21 Şubat'a kadar ara

Deprem bölgesinde 'salgın hastalık' önlemi

Öğretmenler için ek ders kararı YKS ertelenecek mi, sınav ne zaman? ÖSYM üniversite başvuruları ne zaman? Eğitim-Sen'den uzaktan eğitim kararına dava Akşener'den uzaktan eğitim kararına tepki: Mevcut krizi, yeni krizler yaratarak çözemezsiniz Özel okullardan depremzede öğrencilere 'ücretsiz kontenjan' açıklaması Özel okullardan ‘misafir öğrenci’ kampanyası Muhalefetten uzaktan eğitime tepki: Çare üniversiteleri kapatmak olamaz Okulların açılacağı tarih belli oldu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER