Kredi kartı sahipleri için 'son gün' uyarısı! Hesabınızı kontrol edin

Zincir marketlerin ve çeşitli markaların sadakat kartlarının yanı banka kartı ve kredi kartlarında biriken puanların harcanması için 'son gün' uyarısı geldi.

Kredi kartı sahipleri için 'son gün' uyarısı! Hesabınızı kontrol edin

Akaryakıttan gıdaya, giyimden kozmetiğe neredeyse her alanda kullanılan alışveriş kartlarında biriken milyonlarca liralık puanlar 31 Aralık 2022 tarihi itibarıyla silinecek.

Alışveriş esnasında tüketicilere indirim ve farklı avantajlar sunan alışveriş kartları için markalar müşterilerine şimdiden bilgi mesajları atmaya başladı.

HARCANMAYAN PUANLAR SİLİNECEK

'Sadakat kartı' adı verilen bu kartlarda, kredi kartlarında olduğu gibi alışveriş yaptıkça para yerine geçen puanlar birikiyor. Her firma belirli miktarlarda puanlar yüklüyor. Bu puanlar biriktikçe para olarak kullanılıyor.

Tüketiciler biriken puan kadar alışverişi belki de ücretsiz yapacak ya da biriken puan kadar indirim alabiliyor. Fakat puanlar kullanılmadığı takdirde 1 Ocak 2023'ten itibaren toplanan ve karşılığı para olan bu puanlar bankaya ya da kartı veren markaya kalıyor.

BANKA KARTLARINDA SÜRE DEĞİŞİYOR

Kredi kartı ve banka kartlarında ise durum biraz daha farklı. Her bankanın para puanları için son tarih sınırı farklı.

Bankalar 6 ile 24 ay arasında değişen sürelerde tüketiciye sınır koyabiliyor. Bu kapsamda tüketicilerin bankalardan bilgi alması gerekiyor. Bankaların mobil uygulamalarından da süre kontrolü yapılabiliyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2022, 13:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER