Kılıçdaroğlu ağustostaki sözlerini hatırlattı: Vatandaşa ÖTV çağrısı

Otomobillerde ÖTV matrah limiti artırılmasının ardından CHP lideri Kılıçdaroğlu ağustos ayındaki sözlerini hatırlattı. Kılıçdaroğlu "Bay Kemal sözünü vermişti, biraz daha sabredeceksiniz" diyerek vatandaşa çağrıda bulundu.

Kılıçdaroğlu ağustostaki sözlerini hatırlattı: Vatandaşa ÖTV çağrısı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, otomobillerde ÖTV matrah limitinin artırılmasının ardından ağustos ayındaki sözlerini hatırlattı. Sosyal medya hesabı Twitter'dan vatandaşlara ÖTV çağrısında bulunan Kılıçdaroğlu, "Bay Kemal sözünü vermişti, biraz daha sabredeceksiniz" ifadesini kullandı.

Twitter'dan "Araçlarda ÖTV konusunda ciddiye alınacak bi tarafları olmadığını bir kez daha ispatladılar. Biliyorum hayal kırıklığı yaşıyorsunuz ama Bay Kemal sözünü vermişti, biraz daha sabredeceksiniz, o kadar." şeklinde paylaşım yapan Kılıçdaroğlu ağustos ayında da şu ifadeleri kullanmıştı:

Araçlarda ÖTV konusunda ciddiye alınacak bi tarafları olmadığını bir kez daha ispatladılar. Biliyorum hayal kırıklığı yaşıyorsunuz ama Bay Kemal sözünü vermişti, biraz daha sabredeceksiniz, o kadar. https://t.co/xqXp1WzQxo

— Kemal Kılıçdaroğlu (@kilicdarogluk) November 24, 2022

"Sevgili halkım, bunların Saraydan atanma bakanı “biz ÖTV’yi artıracaktık, Kılıçdaroğlu konuştu” demiş. Söz verdim, seçimden sonra ÖTV indirilecek. İkinci el fiyatına yeni araba alacaksınız. Bunların atanmışlarına gelince, her şeyleri skandal, ciddiye alınacak bir tarafları yok."

Sevgili halkım, bunların Saraydan atanma bakanı “biz ÖTV’yi artıracaktık, Kılıçdaroğlu konuştu” demiş. Söz verdim, seçimden sonra ÖTV indirilecek. İkinci el fiyatına yeni araba alacaksınız. Bunların atanmışlarına gelince, her şeyleri skandal, ciddiye alınacak bir tarafları yok.

— Kemal Kılıçdaroğlu (@kilicdarogluk) August 12, 2022

MATRAH DÜZENLEMESİNDE ALT LİMİT 184 BİN LİRA

Sıfır ve ikinci el otomobil almak isteyenleri yakından ilgilendiren ÖTV matrah düzenlemesi Resmi Gazete'de yayımlandı.Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan kararla; otomobillerde ÖTV matrah limiti artırıldı. 1600 CC altı araçlarda alt limit 184 bin TL oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER