Şırnak'ta Öğretmenin Darp Edildiği Anlar Ortaya Çıktı! Tepkiler Art Arda Geldi

Şırnak Cizre Cumhuriyet Ortaokulu'nda bir öğrencinin sınav esnasında kopya çektiği için öğretmen tarafından sırası değiştirilmesi ve sınav sonrası okul idaresinin yanına gönderilmesi nedeniyle öğrencinin velisini çağırması sonucu öğretmen, öğrencilerinin gözleri önünde darp edildi. Olayın görüntüleri ortaya çıktı.

Şırnak'ta Öğretmenin Darp Edildiği Anlar Ortaya Çıktı! Tepkiler Art Arda Geldi

Şırnak Cizre Cumhuriyet Ortaokulu'nda öğretmene saldırı anları kameralar tarafından kaydedildi. 


Okula gelen öğrencinin ağabeyleri Ş.B. ve A.B., ders sırasında sınıfa girip öğretmen M.K.’yi öğrencilerinin gözü önünde dövdü. Ses üzerine diğer sınıflardaki öğretmenlerin gelmesiyle Ş.B. ve A.B. sınıftan çıkarıldı.

TALEBİMİZ TEHDİT VEYA ŞİDDETE HAPİS CEZASI

Okulun önünde toplanan eğitimciler yaşanan şiddet olayını protesto etti. Grup adına açıklama yapan Eğitim Bir-Sen Şırnak Şube Başkanı Abdullah Çatı, şunları söyledi:

''Bugün buraya dün yaşanan şiddet olayını ve faillerini kınamak şiddete uğrayan meslektaşımızın yanında olduğumuzu belirtmek ve şiddet olaylarının son bulması, okulların ve eğitim çalışanlarının güvenliğinin sağlanması adına hükümete ve Milli Eğitim Bakanlığına çağrıda bulunmak için toplanmış bulunmaktayız.

Eğitimciye yapılan saldırıyı topluma ve toplumun geleceğine yapılmış bir saldırı olarak görüyoruz.

Talebimiz eğitim ve öğretim hizmeti sunumu esnasında veya verilen eğitim ve öğretim hizmetinden kaynaklanan nedenlerle eğitim çalışanlarına karşı cebir, şiddet veya tehdit kullanan kişilere hapis cezası verilmesi, eğitim kurumlarında görev yapan personele karşı görevleri sırasında veya görevleri dolayısıyla işlenen kasten yaralama suçunun tutuklama nedeni varsayılan suçlardan sayılması ve şiddet mağduru personele karşı işlenen suçlar sebebiyle ceza hukuku kapsamında yürütülmekte olan işlemlerde ve davalarda personelin talebi üzerine bakanlığın hukuki yardımda bulunması noktasında düzenleme yapılmasıdır.

Mevcut düzenlemelerin caydırıcı olmadığı, bilakis şiddeti beslediği artık görülmelidir.''

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER