Kara listede olanlara müjde... Sicil affı geliyor... ÖĞRENCİLERE SEVİNDİREN HABER VERİLDİ

Günlerdir konuşulan torba yasası sabırsızlıkla bekleniyor. Meclis gündeminde yer alan torba yasası teklifi ile kara listede yer alanlar akıllanıyor. İşte merak edilen konu hakkındaki tüm detaylar…

Kara listede olanlara müjde... Sicil affı geliyor... ÖĞRENCİLERE SEVİNDİREN HABER VERİLDİ

Kara listeye adı yazılan milyonlarca vatandaş torba yasası teklifi ile kara listeden kurtuluyor. TBMM'nin yeni dönemi başlaması ile birlikte torba yasa teklifi de mecliste yerini aldı. Düzenleme kapsamında özellikle öğrenciler maile yükümlülüklerinden kurtulacak. Kredi ve KYK borçları nedeniyle kara listeye alınan birçok kişi yeni düzenleme ile borçların faizinden kurtulacak. Temmuz 2023'e kadar yapılan ödemeler sonrasında vatandaşlar kara listeden çıkarılacak. İşte merak edilen konu hakkındaki tüm detaylar…

YENİ YASA TBMM'YE SUNULDU

 Meclis yönetmeliği tarafından onay alan torba yasası, maske cezalarının iptali, KYK borç faiz oranlarının kaldırılması, karşılıksız çek ve senetleri kapsamaktadır. Yeni düzenleme ile birlikte kredi kartı borcu bulunan ve fatura borçlarını ödemeyen vatandaşlar için müjdeli haber geldi. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülecek olan yeni yasa teklifi ile vatandaşlar kara listeden çıkarılacak.

KYK Borçları Silinecek Mi 
 

ÖĞRENCİLERE SEVİNDİREN HABER VERİLDİ

AK Parti tarafından Meclise sunulan torba yasası teklifi vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. KYK borç faizlerini ilgilendiren yeni torba yasası detayları açıklandı.Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, 2 yıl sonra kredi alan öğrencilerin aylık ödemelerinin yanı sıra aldıkları parayla yükümlülüklerini de ödeyebileceklerini aktardı. Öğrencilerin Kredi borçlarından sadece Ana paranın alınacağını ifade eden Elitaş, iki yıla kadar öğrencilerden faiz ödemesi istemeyeceğini belirtti. Öğrenciler için KYK borçlarına yüzde 10’dan fazla faiz uygulanamayacağı açıklandı.

MASKE CEZALARINA AF GELİYOR

Meclise sunulan yeni torba yasası kapsamında koronavirüs salgını döneminde vatandaşlara verilen maske cezaları da yer alacak. Sokağa çıkma yasağına uymayan ve maske takmayan vatandaşlara verilen cezalarda yeni yasa kapsamında silinecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER