"Erdoğan, KHK konusunda tutum değiştirmek zorunda kalacak."

DEVA Partili Mustafa Yeneroğlu, Yargıtay'ın emsal kararlarının iktidar değişim sonrasında uygulanması durumuda çok sayıda kişinin terör örgütü üyeliğinden yargılanacağını belirtti. Yeneroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın KHK'larla ilgili değişiklik yapmak zorunda kalacağını kaydetti.

"Erdoğan, KHK konusunda tutum değiştirmek zorunda kalacak."

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımısı Mustafa Yeneroğlu, Yargıtay’ın mevcut emsal kararları uygulanması durumunda iktidar mensuplarının çoğunluğunun terör örgütüne üyelikten yargılanabileceklerini söyledi.

Yeneroğlu, DW Türkçe’de Nevşin Mengü’ye KHK’larla ilgili açıkladığı eylem planıyla ilgili açıklama bulundu. Yeneroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimi kazanmayacağını anlağında KHK’larda değişikliğine gitmek zorunda kalacağını kaydederek, “Cumhurbaşkan şu anda kendisinin seçimi kazanabileceğini zannediyor. Önümüzdeki aylarda seçimi kazanamayacağını net olarak gördüğü takdirde, mecburen bu konuda adım atmak zorunda. Çünkü, adım atmadığı takdirde, size tekrar ediyorum: Ben bunu bir çok milletvekilinede söylüyorum. Siyasilerin çok önemli bir bölümü terör örgütü üyeliğinden yargılanması lazım. Yargıtay mevcut kararları emsal teşkil edecek olursa, iktidar değişim sonrasında bir çok kişi bu Yargıtay’ın kararlarına uygun biçimde yargılanması durumunda, terör örgütü üyeliğinden yargılanırlar. Hukuk devletine dönmelerini ben kendilerine aklı selimin gereği olarak söylüyorum.Bugüne kadar niçin yapmadılar? İşin içinden nasıl çıkacaklarını bilmiyorlar. Devlet mekanizması içinde sorumluluk üstlenmek isteyen kalmadı” dedi.

Bekir Bey

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER