KHK ihraçlarıyla ilgili Ankara kulislerinde hareketlenmeler

KHK ihraçlarıyla ilgili Ankara kulislerinde hareketlenmeler

Son zamanlarda birçok muhalefet partisinin gündeme getirdiği KHK ihraçlarıyla ilgili Ankara kulislerinde hareketlenmeler başladı. Cumhuriyet Halk Partisinin bölgeleri gezip toplantılar yaparak KHK’lıların sorunlarını tespit etme faaliyetinin ardından “Altılı masa”nın bileşenlerinden DEVA Partisi de KHK mağdurlarıyla ilgili bir eylem planı açıkladı.

Şimdilik Ak Parti ve MHP dışındaki tüm partiler en azından başlangıç için berat ve takipsizlik alanlarla haklarında adli işlem yapılmayanların görevlerine iade edilmeleri gerektiği konusunda mutabık kaldılar. Hüküm giyenler içinse yeniden ve adil yargılanma yoluna gidilmesi gerektiği kanaati öne çıkıyor.

Kamuoyu araştırmalarına göre de halkın büyük bölümü KHK ihraçlarının ciddi haksızlıklara yol açtığını düşünüyor. Genel kanaat “Güçlüler ve elitler kendini kurtarırken olan, en alttaki zayıf kimsesizlere oldu.” şeklinde.

Seçim dönemi yaklaşırken darbeyle ilgisi olmayan ve berat alanların kamudaki görevlerine döndürülmesi gerektiği Ak parti kulislerinde de yüksek sesle konuşulmaya başlandı. Bu konuda yeni bir açılıma gidilmek üzere birtakım çalışmaların zaten yapıldığı kamuoyuna yansımıştı. Ekonomik verilerin giderek kötüleşmesi ve yapılan anketlerde Ak parti ve MHP’nin oylarının periyodik ve kararlı bir biçimde düşmesi başta KHK olmak üzere diğer mağduriyet alanlarında da çalışmaları hızlandıran faktörler oldu.

Bu konuda yaşanacak sıcak gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Görüş ve yorumlarınızı lütfen yorum bölümüne yazınız.

Fatih Kul

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatma Zehra Fidan
Fatma Zehra Fidan - 3 hafta Önce

Beraat ve takipsizlik alanların, adli süreci bulunmayanların 6 yıldır işlerine denememiş olması iktidarın, muhalefetin ve bütün toplumun suçudur. İktidarın bu korkunç suçuna herkes ortak olmuştur. Bu bağlamda ne iktidarın ne muhalefetin ne de toplumun güven uyandıran bir hali vardır. Bu sorunu KHKlılar kendi mücadeleleriyle çözecek ve sonuçta hiç kimseye temenna etmeyecektir.

Cemal Gökçe
Cemal Gökçe - 3 hafta Önce

KHKlı öğretmen olarak bize zulmedildi. Polis Kardeşimin hakkında 5 yıl soruşturma dahi açılmadı. Çalistiği fabrikanın çatisindan düşerek can verdikten bir hafta sonra Mezarında pardon denilerek göreve iade edildi. Adalet nerede. Benim kadem için de ölmem mi gerekir. Nedir bu zulüm. Özel dersanelerde bile çalisamiyorum MEB izin vermiyor. Resmen soykırıma uğruyoruz. Adli makamlar beraat veriyor. Kurum iade etmiyor. Allah aşkina nasıl bir ülke olduk.

Hasan Şahin
Hasan Şahin - 3 hafta Önce

KHK zulmuyle baslayan, basta ekonomi olmak úzere her tür çöküş, bu hukümetin SoNunu getirecek.

Barış
Barış - 3 hafta Önce

KHK ile ilgili daha fazla bilgi paylaşımı yaparsanız çok sevinirim.

Mahir
Mahir - 3 hafta Önce

Oy için herşey yapılır. Sorun khk'lılar ne kadar oy getirecek. Hesap onun hesabı.

Khkli
Khkli - 3 hafta Önce

Teşekkürler

Sebahattin Köse
Sebahattin Köse - 3 hafta Önce

Olması gereken neyse olsun.

Alperen 672
Alperen 672 - 3 hafta Önce

bunlara nasip olmaz.


SIRADAKİ HABER