Şikayet edilen 20 okula kaynak kitap soruşturması

Kocaeli'de velilerin kaynak kitap aldırılmasına son verilmesi amacıyla CİMER ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüne şikayette bulunduğu öğrenildi.

Şikayet edilen 20 okula kaynak kitap soruşturması

Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Yasak” genelgesine rağmen birçok okulun, öğrencileri kaynak kitaplara yönlendirdiği iddiaları üzerine Bakanlık harekete geçti.

Öğrencilere ücretli kaynak kitap aldıran 20 okulda inceleme ve soruşturma başlattığı öğrenildi.

Velilerin kaynak kitap aldırılmasına son verilmesi amacıyla CİMER ve Kocaeli Milli Eğitim Müdürlüğüne şikayette bulunduğu öğrenildi.

HANGİ OKULLAR LİSTEDE?

Bazı yayın organlarında yayınevi adresi ve kaynak kitap adı verilerek çıkan haberlerle CİMER’den gelen yazılar sonrası İl Milli Eğitim Müdürlüğü inceleme ve soruşturma başlattı.

Eğitim müfettişlerinin, bugünlerde aralarında İzmit Edebali Ortaokulu, İzmit 50. Yıl Ortaokulu, Karamürsel Amiral İlkokulunun da bulunduğu 20 kadar okulda iddiaları inceleyerek soruşturacakları edinilen bilgiler arasında. Öğrenci kayıtlarında da benzer iddialar gündeme gelmiş, bakanlık müfettişleri İzmit’e gelerek Edebali Ortaokulu, 23 Nisan İlkokulu ve Volkan Sabaz İlkokulunda “Öğrenci kayıtlarında velilerden para alınıyor” iddialarını soruşturmuştu.

Kaynak: Özgür Kocaeli

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2022, 12:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER