Öğretmenlere yüksek lisansta yeni dönem! Anlaşma yapıldı!

Marmara Üniversitesi ile öğretmenlerin yüksek lisans yapma durumları için protokol imzalandı. Detaylar haberimizde...

Öğretmenlere yüksek lisansta yeni dönem! Anlaşma yapıldı!

Öğretmenleri uzman/başöğretmenlik yasasından sonra yüksek lisans yapmak isteyen talepte bulunan öğretmenlere kolaylık, avantajlar sağlayacak birçok özellik Marmara Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Mustafa Kurt ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı arasında tezli, tezsiz birçok alanda öğretmenlere kolaylaştırılması adına anlaşma imzalandı.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı, "Öğretmenlerimizle ilgili çok kapsamlı etkinlikleri gerçekleştirdiğimiz haftanın içindeyiz. Eğitimin, değerlerimizi ve kültürümüzü yeni kuşaklara aktarmak; iyi ve erdemli insanlar yetiştirmek için elimizdeki en önemli imkânlardan biri olduğunu biliyoruz. Bu çerçevede öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak üzere yaptığımız iş birliğinin çok büyük bir önemi ve desteği var. Öğretmenlik mesleği, hayat boyu ve sürekli öğrenmeyi gerektiren bir meslek. Dolayısıyla Milli Eğitim Bakanlığımızın özellikle öğretmenlerimizin kariyer ve mesleki gelişimleri üzerindeki düzenlemesindeki Öğretmenlik Meslek Kanunu yıllardır özlemle beklediğimiz bir kanundu. Öğretmenler ruhlarını sanatkarı geleceğin ve gençliğin mimarıdır diyor Merhum Topçu. Bu çerçevede biz öğretmenlerimize sağlanan her katkının aslında bu ülkenin güzel geleceğine bir yatırım olduğuna inanıyoruz. Bundan sonra inşallah öğretmenlerimiz Marmara Üniversitesi'nin üniversitenin çalışmaları içerisinde daha fazla yer alacaklar." dedi.
Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kurt ise: "Değerli öğretmenlerimize mesleki eğitim ve öğretim faaliyetleri için tüm desteğimizi vereceğimizi ifade etmek isterim. Geleceği inşa eden öğretmenlerimizle Bakanlığımızın çizmiş olduğu bu yolda emin adımlarla el birliğiyle yürüyeceğiz diyoruz. Sayın Bakanımıza bu yolu açtığı için çok teşekkür ediyoruz. İş birliğimizin hayırlı olmasını diliyorum. Diyerek sözlerini sonlandırdı.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2022, 12:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nurşin Bay
Nurşin Bay - 2 yıl Önce

Çok güzel bir fırsat sunuyorsunuz bize. Sayın bakanımıza ve sayın rektörümüze sonsuz teşekkürler.

SIRADAKİ HABER