Hafta sonu sıcaklık artıyor, pazartesi soğuk ve yağışlı hava geri dönüyor

Meteorolojinin 9 Eylül hava durumu raporunu yayımlandı. Son tahminlere göre yurt genelinde etkili olan soğuk hava ve sağanak yağış yerini güneşli sıcak günlere bırakacak. Pazartesi günü ise Rusya'dan gelen soğuk hava dalgası etkili olacak. İşte haritalarla 5 günlük hava durumu tahminleri...

Hafta sonu sıcaklık artıyor, pazartesi soğuk ve yağışlı hava geri dönüyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 günlük hava tahmin raporunu açıkladı. Mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklığının önümüzdeki günlerde artacağı ve hafta sonu güneşli bir havanın ülke geneline hakim olması bekleniyor.

İL İL HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN

Yurtta hafta boyu düşen sıcaklıklar hafta sonuna doğru artışa geçiyor, Ege'de 1-3, iç ve doğu kesimlerde ise 2-4 derece arasında yükseliş gözlenirken bazı bölgelerde yağış ve kuvvetli rüzgar olacağı tahmin ediliyor.

KARADENİZ'DE SAĞANAK VAR

Buna göre, kuzey bölgelerinde parçalı yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarının yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

SOĞUK HAVA PAZARTESİ GERİ DÖNÜYOR

Pazartesiden itibaren ise Rusya'dan gelen soğuk havanın etkisine girecek ve hava sıcaklığı hissedilir şekilde düşecek.

DOĞU'DA KUVVETLİ RÜZGAR

Rüzgarın, Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda güney ve güneybatıdan kuvvetli olarak saatte 40-60 kilometre hızla esmesi bekleniyor. MGM, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

ÜÇ BÜYÜK İLDE HAVA DURUMU

İstanbul ve Marmara: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığının mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor. Rüzgarın ise Doğu ve Kuzeydoğu yönlerden orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Ankara ve İç Anadolu: Bölge genelinin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin edilmektedir. Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Rüzgar ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif zaman zaman orta kuvvette esmesi tahmin edilmektedir.

İzmir ve Ege: Bölge geneli az bulutlu ve açık geçecek. Hava sıcaklığı 1 ila 3 derece artacak. Rüzgar kuzey yönlerden orta kuvvette, kıyı ve kuzey kesimlerde zaman zaman kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esecek.

HARİTALARLA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

haritatahmingun1.jpg

haritatahmingun2.jpg

haritatahmingun3.jpg

haritatahmingun4.jpg

haritatahmingun5.jpg

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER