AÖL Sınavları Online Olarak Başladı. AÖL Sınav Giriş Sayfası

AÖL Sınavları Online Olarak Başladı. AÖL Sınav Giriş Sayfası

AÖL Sınavları Online Olarak Başladı. AÖL Sınav Giriş Sayfası

AÖL Sınavları Online Olarak Başladı. AÖL Sınav Giriş Sayfası. MEB Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi online sınav girişi nasıl yapılır?

Açık öğretim lisesi öğrencileri için zorlu süreç başlıyor. Sınavlar Açık öğretim Lisesi sitesinde erişime açılıyor. Öğrenciler sınavlara online (çevrimiçi) olarak girecekler. Öğrenciler sınav tarihlerini araştırıyor. AÖL sınavları başlıyor. İşte detaylar…

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen 3.dönem açık öğretim lisesi sınavları başlıyor. Uzun zamandır araştırılan soruların cevabı geldi. Sınavlar online (çevrimiçi) olarak gerçekleşecek. Öğrenciler sınav giriş sistemine T.C. kimlik numara ve şifreleri ile ulaşacaklar. Sisteme giriş yaptıktan sonra kendileri için açılan en fazla 15 dersten sınava girecekler. Sistemde kendileri için açılan derslerden istediklerini seçerek sınavlarını tamamlayacaklar.

Sınavlar 9 Aralık 2022 tarihi saat 09.30 ile 20 Aralık 2022 tarihi saat 23:59 arasında kadar tamamlanabilecek. AÖL sınavları online (çevrimiçi) gerçekleştirilecek.

Seçilen derse ait sınav, "Sınava Başla" butonu ile başlatıldıktan sonra, soru sayfasında "Kaydet ve İlerle" butonu ve kalan süreyi gösteren sayaç olacak, son soruda ise "Kaydet ve İlerle" butonu yerine 'Sınavı Bitir' butonu olacaktır.

Öğrenciler, sınav sırasında sınav sistemi ekranına ilişkin herhangi bir şekilde ekran görüntüsü alma, görüntü kaydetme, görüntü aktarma, kopyalama ya da yazdırma gibi işlemler yapmayacaklardır. Öğrencinin sınav sırasında ekran dışına çıkması durumunda sınavı sonlandırılarak geçersiz sayılacaktır.

AÖL 2022 3.DÖNEM MEB SINAV GİRİŞ EKRANI

Bekir Bey

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER