Meb'den öğrencilere ücretsiz yemek açıklaması

Meb'den öğrencilere ücretsiz yemek açıklaması

Meb'den öğrencilere ücretsiz yemek açıklaması

Meb'den öğrencilere ücretsiz yemek açıklaması

Öğrenciler arasındaki eşitsizlikleri en aza indirmek gayesinde olduklarını açıklayan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, son zamanlarda epey gündem olan öğrencilere ücretsiz yemek konusu ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Bakan Özer, öğrenciler arasındaki fırsat eşitliğini en aza indirmek için gereken bütün sosyal politika çalışmalarına son sürat devam ettiklerini vurguladı. Bu kapsamda öğrencilerin ücretsiz yemekten yararlanması için var olan çalışmanın kapsamını genişleteceklerini belirtti. Bakan Özer, ücretsiz yemek yiyen öğrenci sayısını 1,5 milyondan 1 milyon 796 bin 985'e çıkardıklarının altını çizerek 2023 yılında bu sayıyı 2.5 milyona çıkarma hedefinde olduklarını önceliği ise okulöncesi öğrencilerine vereceklerini kaydetti.Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in konuyla ilgili açıklaması ise şu şekilde:

''Bakanlığımız yıllardan beri çok sayıda sosyal politikayla eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmeye devam ediyor. Bu kapsamda öğrencilerimize ücretsiz yemek, önemli bir destek programıdır. Her geçen gün bu programın kapsamını genişletmeye çalışıyoruz. Taşımalı eğitimden yararlanan yaklaşık 1 milyon öğrencimiz ücretsiz öğle yemeği imkânından da yararlanıyorlar. Son bir yılda okul öncesi eğitime erişimi artırmaya odaklandık. Bu nedenle ücretsiz yemeği özellikle okul öncesi eğitim kademesine yaygınlaştırmayı hedefledik. Bu çerçevede şu ana kadar 400 bin okul öncesi çocuğumuzu ücretsiz yemek imkânından faydalandırıyoruz."

''2023 yılında bu sayıyı 2,5 milyona çıkaracağız ve ve burada okul öncesine ağırlık vereceğiz.''

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2022, 13:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER