Uzman Öğretmen ve Başöğretmen Maaş Farkı Ne Kadar Olacak?

Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı tamamlandı. 70 puan ve üzerinde alan öğretmenler başarılı sayılacaklar. Peki uzman öğretmen ve başöğretmen maaş farkı ne kadar olacak?

Uzman Öğretmen ve Başöğretmen Maaş Farkı Ne Kadar Olacak?

19 Kasım 2022 tarihinde Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı yapıldı. Büyük tartışmalar sonrasında yapılan sınavda soruların kolaylığı dikkat çekti. MEB tarafından daha önce yapılan açıklamaya göre 70 puan ve üzeri alan öğretmenler başarılı sayılacaklar. Uzman öğretmen ve başöğretmen maaş farkı da 2023 Ocak ayında ödenmeye başlanacak.

Peki Uzman Öğretmen ve Başöğretmen Maaş Farkı Ne Kadar Olacak?

Ogretmenmeb.com olarak Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in CNN Türk canlı yayınında daha önce yapmış olduğu açıklamaları sizlerle paylaşıyoruz:

''2023 Ocak ayı itibarıyla arkadaşlarımızın hesaplamalarına göre başöğretmenlikte 4500-5000 TL fark olacak, uzman öğretmenlikte ise 3000 TL civarında fark olacak. Ciddi bir artış. 1 derece, artı eğitim-öğretim tazminatında 3 katlık bir artış söz konusu. Yani uzman öğretmen olunca bir derece aldığı gibi başöğretmen olduğu zaman da ilave bir derece alacak.''

 

 


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER