Milli Eğitim Bakanı Görevden Alınıyor İddiası Üzerine!

Milli Eğitim Bakanı Görevden Alınıyor İddiası Üzerine!

Milli Eğitim Bakanlığı personeline hitap ettiği iddiasındaki bir internet sitesinde "MEB Bakanı Değişiyor Mu? İşte Bakanlık İçin İsmi Geçenler." başlıklı bir yazı gördüm. Bu yazıyı kimin yazdığını o kadar biliyorum ki yemin bile edebilirim. Sadece yazım yanlışlarından dolayı söylemiyorum bunu, böyle saldırgan bir yazıyı Ankara'da kimin yazmaya cüret edebileceğini çok iyi bildiğimden söylüyorum. Peki, yıllardan beri camiadan uzak kaldığım halde ben biliyorsam Bakanlık yetkilileri bilmiyor mu? Elbette herkes biliyor ama Ankara'da dengeler öylesine karışık ki...

Bu kişinin geçmişte Bakanlıkta üst görevlere bile geldiği düşünüldüğünde o dönemin bürokratlarını bakan adayları arasında sayması anlam kazanıyor. Şimdi soru şu: Bu yazının yazılmasında adı geçen eski bürokratın dahli var mı? Varsa ayrı bir sıkıntı yoksa ayrı.

Herkes çok iyi bilir ki adı geçenler istese yani bu haberden rahatsız olsalar kolayca bu haberi sildirebilirlerdi. Bu işlerin nasıl yürüdüğünü biliriz. Daha önce de dediğim gibi ben bu işlere karışmak istiyor değilim. Yazım kuralları özürlüdür falan ama bulaştı mı pis bulaşır!

O bunu dedi, bu şunu dedi kısmında değilim de bir yurttaş olarak çok üzüntülüyüm. Koskoca MEB liyakatsiz muhterislerin oyuncağına çevriliyor. Sayın Bakan bu yazı hakkında ne düşünüyor acaba? Kimse önemsemiyor demesin. Dediğim gibi işlerin nasıl yürüdüğünü biliyorum.

Fatih KUL

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2022, 05:51

Fatih Kul

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER