Kılıçdaroğlu: Faizli KYK borçlarını ödemeyin, bir yıl içinde geliyoruz!

Kılıçdaroğlu: Faizli KYK borçlarını ödemeyin, bir yıl içinde geliyoruz!

Öğrenciler, Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından kredilere getirilen yüksek oranlı faizlere sosyal medyada tepki gösterdi. Birçok öğrenci Twitter'dan ödemesi gereken borç miktarlarını paylaşarak, hükümete tepki gösterdi. 

23 BİN LİRA VERDİLER 74 BİN LİRA İSTİYORLAR

Sosyal medyada paylaşılan ve KYK borcu olduğu belirtilen görsellere göre okul boyunca 23 ila 32 bin TL arasında devletten kredi alan öğrencilere 74 bin liradan 100 bin liraya kadar değişen tutarlarda borç çıktığı görüldü.

Öğrenciler #kykborcu #kykkredi etiketleriyle çıkan borçlara tepki gösterirken, devletten borçlarının silinmesi talebinde bulundu.

SİYASETÇİLERDEN PAYLAŞIMLAR

Aynı etiketle çok sayıda siyasi partinin milletvekili de paylaşımlarda bulundu. Halkların Demokratik Partisi (HDP) Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, “Ülkedeki eğitim sistemi eğitimden, öğrenciden yana değil. KYK Borcu altında dayatılan korkunç faizler açık bir talan örneğidir. Öğrenciler, tefecinin eline düşsek daha az ödeme yaparız diyor. Bu sözlerden utanacak tek bir yetkili var mı? KYK Borçları silinmelidir” dedi.

KILIÇDAROĞLU: FAİZLİ KYK BORÇLARINI ÖDEMEYİN! BİR SENE İÇİNDE İKTİDARA GELİYORUZ

Twitter’da bir öğrenci, kendisinin KYK borcunu şu ifadelerle duyurdu:

“Lisans eğitimi için aldığım 41 bin tl kredinin geri ödemesi !! İstenen bu miktar şaka olmalı.”

Öğrencinin tweetini alıntılayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, öğrencilere KYK borcunu ödememe çağrısı yaptı.

CHP lideri öğrencinin tweetini alıntılayarak şunları kaydetti:

“Gençlere sesleniyorum: Faizli KYK borçlarını ödemeyin! Bir sene içinde iktidara geliyoruz; sözünü verdiğim gibi, sizden sadece ana para talep edilecek, o da iş bulduğunuzda.”

Bekir Bey

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER