KPSS ne zaman yapılacak?

Ertelenen ve iptal edilen KPSS sınavları ne zaman yapılacak? İşte detaylar

KPSS ne zaman yapılacak?

2022 KPSS kapsamında yapılan ve yapılacak bazı sınavların iptali ve ertelenmesi hakkında bilgilendirme yapıldı. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, soruların sızdırıldığına yönelik iddiaların ardından 31 Temmuz'da yapılan KPSS oturumlarının iptal edildiğini 6 - 7 Ağustos ve 14 Ağustos'ta yapılacak KPSS oturumlarının da ertelendiğini açıkladı. Peki ertelenen ve iptal edilen KPSS sınavları ne zaman yapılacak?

Ertelenen ve iptal edilen Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın yeni tarihleri, adaylar tarafından merak edildi. Ölçme,  Seçme ve Değerlendirme Merkezi Başkanlığı'ndan 2 Ağustos 2022 tarihinde yapılan resmî açıklamada ''Bazı sınav sorularının bir yayınevinin deneme sınavı sorularıyla aynı olduğuna ilişkin sosyal medya platformlarında ortaya atılan iddiaların incelemelerimiz neticesinde asılsız olduğu anlaşılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur'' denilmişti. 

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, soruların sızdırıldığına yönelik iddiaların ardından 31 Temmuz'da yapılan KPSS oturumlarının iptal edildiğini açıkladı.

KPSS sınavları ne zaman yapılacak?

Prof. Dr. Ersoy, "6-7 Ağustos 2022 ve 14 Ağustos 2022'de yapılacak KPSS oturumları ertelenmiştir. İptal edilen ve ertelenen sınavlara ilişkin yeni takvim en kısa sürede kamuoyuyla paylaşılacaktır'' açıklamasını yaptı.

Yeni KPSS takviminin 17 Eylül'de başlayacağını duyuran Ersoy, Sınavı iptal edilen KPSS adaylarından, gireceği yeni sınav için herhangi bir ilave ücret talep edilmeyecektir. Ortaya çıkan eksiklik ve aksaklıkları açık yüreklilikle kamuoyuyla paylaşıp, tedbirleri alarak ÖSYM'nin milletin kalbindeki yerini güçlendirmekte kararlıyız. Hiç arzu etmediğimiz şekilde iptal ve ertelemelere sebebiyet veren bu talihsiz süreçten dolayı tüm adaylardan özür diliyoruz'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2023, 01:44

Bekir Bey

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER