ÖBA Eğitim Videoları Nasıl Hızlandırılır?

10 dakikalık ÖBA (Öğretmen Bilişim Ağı) videolarını 1 dakika da izlemenizi mümkün kılıyor.

ÖBA Eğitim Videoları Nasıl Hızlandırılır?

Sizlerden gelen ÖBA (Öğretmen Bilişim Ağı) Kariyer Basamakları ile ilgili sitemize gelen "Sıkıcı" ve " Çok vakit aldığı" ile ilgili yorumlar üzerine bir araştırma yaptık ve Bilgisayar üzerinden videoları izlerken videoları hızlandırmak için 2 yöntem keşfettik. Detaylar sizin için derlediğimiz yorumlardan sonra;

"Bu proğramı ve dersleri anlatanları çok mu aradınız bilmiyorum. Şu anda ders dinlerken bu yorumu yazıyorum. Dersleri çoğu öğretmen dinlemiyor açıp başka şeylerle uğraşıyor Çünkü çok sıkıcı Öğretmenlere yapılan en büyük zulümlerden biri Uzmanlığınızı da Başöğretmenliğinizı de alın başınıza çalin. Sinava girip sallayıp çıkacağım. Bütun öğretmenlere ve öğrencilerimize sevgiler."

"Öğretmenin yaz tatili bir tarafa böyle sıkıcı tek düze konu anlatımları gerçekten bizleri bunaltıyor.Bizler eğitim fakültelerinde formasyon almadık mı?Sınav kaygı ve stresi olmadan bu eğitimleri alan öğretmenlerin uzmanlıkları verilse ...Bir başka konu daha önce Anadolu ve fen lisesi sınavlarına girip  başarılı olan öğretmenlerin ,sınavları hiçbir işe yaramıyor bari bu sınavlarda başarılı olanlar,"

"Dersler çok sıkıcı,monoton hazırlanmış.Ninni gibi uyku getiriyor.Kavramlar çok karışık dinlerken anlamıyorsun.Tekrarını izlemeye kalksan bu videolar hiç bitmez.Resmen bizlere bu yaz gününde eziyet ediyorlar.İşimiz Allah'a kalmış.Allah yardımcımız olsun."

"Videolar çok sıkıcı sadece kitaptan alınan terimleri okuyarak öğretmenlere hiç bir şey kazandıramazsınız.Amaç öba yı dünyada bir numara yapmak.Tatilimize  resmen el koydu meb.Tatilde internet yoksa nerede izleyeceğiz .Sendikalar size de yazıklar olsun.Öğretmenlik mesleğinde yaparak yaşayarak uzmanlaşırsın."

"33 yıllık öğretmenim. İki video izledim.Hiçbir şey anlamadım. Ben Türkçe öğretmeniyim Hocam sınıf öğretmenleri için anlatıyor. Anlatıcı da oldukça sıkıcı. Bu işin tekrar gözden geçirilmesi gerekiyor. Yusuf Bey'e de teşekkür ediyorum."

Yöntemleri kullanarak videoları hızlandırmak mümkün 10 dakikalık videoları 1 dakikada izleyebilirsiniz. Sizleri oyalamadan hemen yöntemlere geçelim.

Yöntem 1 

-Google Chrome a girin ve Chrome Store'dan " Video Speed Manager" eklentisini Google Chrome a ekleyin.

https://chrome.google.com/webstore/detail/video-speed-manager/fkopaaikpmfhpmoobnmklgmcgmhgfkcd

-Öbayı açın ve herhangi bir eğitim videosuna tıklayın. (Videoyu oyunatmadan önce indirdiğimiz eklentinin aktif olduğunu kontrol edelim)

- Şimdi videoyu oynatmaya hazırız. Videoyu oynatın ve  klavyeden "D" tuşuna basın. Böylelikle videonuz 10x hızlanmış oldu. 10 dakikalık videoyu 1 dakika içerisinde izlememiz mümkün hale geldi.

-Video bittiğinde  Videoyu yenile butonuna bastığımızda videomuz yeşil tick olacaktır.

Not: Her video için işlemleri yeniden tekrarlamanız gerekmekte.

Not: Süreç boyunca mebbisinizin açık kalması gerekmektedir.

kamuajans

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2023, 01:42

Bekir Bey

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER